Mozaika českých hradů a zámků kompletní – právě vychází 5. díl knihy České hrady a zámky – Střední Čechy

22. 04. 2024Aktuálně vyšlo

Nechte se unášet fantazií a ponořte se do příběhů a legend, kterými jsou opředeny věhlasné i méně známé středočeské hrady a zámky. Prolistujte tuto knihu unikátních fotografií, díky níž pohledem dosud nepoznaným spatříte nevšední krásu lidského díla, užasnete nad genialitou dávných stavitelů a zjistíte, že střední Čechy jsou vskutku zemí pohádkovou.

České hrady a zámky z nebe - 5. díl, Střední Čechy

KDE SE PSALY DĚJINY ČESKÝCH ZEMÍ?

Vydejte se s námi na putování do časů dávno minulých a bájemi opředených, kdy prý rytířská čest znamenala mnohem více než bohatství, ale zároveň intriky hýbaly světovým děním, kdy okázalost a pompa byly dokladem politické moci…Ale přiznejme si sami: bez těch „zlých“ mocných bychom dnes nemohli obdivovat to neuvěřitelné množství architektonických skvostů, kterými naše malá republika a obzvláště území středních Čech oplývají a jimiž se mohou nazývat i poměrně nepatrné pozůstatky zdánlivě jednoduchých kamenných hradů a tvrzí či raně středověkých hradišť. Ty posledně jmenované se snad nemohou pyšnit impozantní architekturou, a přesto patří k nejvzácnějším.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe · 5. díl · Střední Čechy

Střední Čechy byly vždy regionem, v němž se odehrávaly a odehrávají nejdůležitější události našich dějin. A přestože jeho srdcem je od pradávna slavná stověžatá Praha, okolní region je jakýmsi krkem, bez něhož by se ona matka měst nestala tím, čím je. Vzpomeňme tedy na moudrou kněžnu Libuši, která „viděla město veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat“ u studánky na prastarém hradišti zvaném Libušín, nebo na svatého Václava, který své vzdělání získal na jednom z nejdůležitějších přemyslovských hradišť, Budči. Ale i na rod Slavníkovců, který, ač s Přemyslovci žil v míru, byl jimi přesto na svém hradisku v Libici nad Cidlinou vyhlazen.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe · 5. díl · Střední Čechy

Mocní tohoto světa zatoužili po pohodlnějším bydlení a jen díky tomu jsou střední Čechy dodnes ozdobeny množstvím kouzelných zámků, díky nimž naše země připomíná z výšky rozkvetlou zahradu. Prolétněte se nad tou zahradou a dopřejte si potěšení z uchvacujícího pohledu k zemi. Ohromí vás síla ducha a um dávných stavitelů, kteří dokázali stvořit takovou krásu.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe · 5. díl · Střední Čechy

Co vám kniha přinese?

  1. Jedinečný pohled z nebe na více než 100 hradů, zámků, tvrzí nebo zřícenin. Letecké fotografie vysoké kvality vás přenesou přímo do korun stromů a nabídnou vám pohled, jaký jste ještě neviděli.
  2. Texty i v angličtině – skvělá volba pro mezinárodní čtenáře.
  3. Poznání historie a legend: každý hrad a zámek je doplněn o fascinující pověsti a legendy.
  4. Vzdělávání a zábavu: kniha je nejen vizuálně krásná, ale také vzdělává a inspiruje k dalšímu objevování české historie a kultury.
  5. Skvělý dárek: kniha je ideálním dárkem pro všechny milovníky historie, umění, architektury a cestování.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe · 5. díl · Střední Čechy

Tato kniha je poslední ze série o českých, moravských a slezských hradech, tvrzích a zámcích. Budiž vám stejně jako ty předešlé inspirací k poznání naší krásné a jedinečné země.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe · 5. díl · Střední Čechy