Vychází další díl z edice Hrady a zámky z nebe – ČESKÉ HRADY A ZÁMKY Z NEBE – ZÁPADNÍ ČECHY

12. 11. 2021Aktuálně vyšlo, Novinky

Vychází další díl z edice Hrady a zámky z nebe – ČESKÉ HRADY A ZÁMKY Z NEBE – ZÁPADNÍ ČECHY

Západní Čechy, toť krajina starodávná, jejíž tvář od nepaměti dokreslují siluety hradů a jejich zřícenin, starodávných tvrzí i vznešených zámků. Prolétněte se nad nimi a poznejte je tak, jak mohou jen ptáci a piloti. Z nebe!
České hrady a zámky z nebe - 1. díl - Západní Čechy

V této knize Vám ukážeme hrady, zámky a také tvrze z oblasti západních Čech, skvosty různých stavebních slohů, ať již gotické, barokní, renesanční, ale i slohů kombinovaných či neurčitých a neurčitelných. Podívejme se společně na krásné fotografie svědků naší bohaté minulosti. A že jich ve svém okolí máme! Všechny památky dávných i méně vzdálených časů jsou něčím zajímavé a jedinečné. A z pohledu ptáků – z pohledu z nebe – vždy nádherné.

Proleťme se nad malými tvrzemi, ze kterých nižší šlechta spravovala a bránila své okolí.
Pohleďme na více či méně zachovalé, ale vždy majestátní hrady, půvabné zámečky, skvostné zámky. Pohleďme a žasněme. Žasněme nad šikovností a nápaditostí našich předků. Jaké to úžasné stavby dokázali s tehdejšími znalostmi a technickými vymoženostmi vybudovat!

Ukázka z knihy České hrady a zámky z nebe - 1. díl - Západní Čechy

V knize České hrady a zámky z nebe – 1. díl – Západní Čechy uvidíte netradičním pohledem ptáků a pilotů 81 hradů, zámků, tvrzí nebo zřícenin. Ke každému objektu si můžete přečíst i jeho pověst.

Najdete zde ty nejznámější hrady a zámky jako je hrad Kašperk, Velhartice, Švihov, Rabí, Horšovský Týn, zámek Žinkovy, Kozel, Zbiroh, Seeberg nebo hrad Loket a Bečov nad Teplou, ale i méně známá místa, o kterých se v knize dozvíte možná poprvé – zámek Horní Chlum, Běšiny, tvrz Čachrov, zámek Chudenice, zámek Nalžovy, Žihobce, zřícenina hradu Vlčtejn, hradiště Hůrka, zámek Křimice, zámek Trpísty, nebo hrad Vildštejn.

Tato kniha je určená milovníkům hradů a zámků, Čech a také létání a letecké fotografie. Užijte si, prosím, nebeské pohledy na skutečné historické skvosty. Přejeme Vám příjemný kulturní a estetický zážitek.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Kniha je dalším pokračováním ke knize Moravské hrady a zámky z nebe a Slezské hrady a zámky z nebe

 

Prolistujte si knihu České hrady a zámky z nebe – 1. díl – Západní Čechy online

prolistujte knihu online

Pin It on Pinterest

Share This