Vyšlo Nymbursko z nebe

22. 10. 2020Aktuálně vyšlo, Novinky

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií okresu Nymburk

Prolétněte se nad krajinou, která nese jméno „Zlatý pruh země České“. Ten pohled pohladí vaši duši a vy pochopíte, proč právě Nymbursku věnoval mistr slova Bohumil Hrabal své srdce.

Nymbursko z nebe

„Létání nad Nymburskem a zvláště nad samotným městem Nymburkem mě znovu přesvědčilo o kráse historických českých míst plných nádherných starobylých hradů a zámků. Historie se tady prolíná s přítomností v neobyčejném kouzlu, vyzařujícím klid a „českou“ pohodu. Ačkoli jsem mnohými místy Čech fyzicky nekráčel, létání mě často inspiruje k jejich návštěvě a k tomu, abych je doporučil i svým přátelům. A jedním z těchto míst pro mě velmi přitažlivých je i Nymbursko.“

Kamil Glovňa, pilot a autor knihy

 

Na Nymbursku se nachází spousta krásných míst ke shlédnutí. Například zámek Loučeň, Lysá nad Labem, lázeňské město Poděbrady, Nymburk a další. Také ale úžasná příroda kolem řeky Labe, kam můžete vyrazit třeba na kole.

Nymburk

V knize si prohlédnete jak z nebe vypadají nejen města Nymburk, Lysá nad Labem nebo Poděbrady, ale i další půvabné obce, městečka, hrady, zámky, rozhledny nebo přírodní krásy tohoto regionu.
Uvidíte např. obce a města: Čilec, Jizbice, Vestec, Chleby, Městec Králové, Vrbice, Dobšice, Choťánky, Libice nad Cidlinou, Sadská, Hradištko, Chrást, Bříství, Přerov nad Labem, Milovice, Stará Lysá, Lysá nad Labem, rozhlednu Romanka, Bučický mlýn, zámek Dymokury, soutok Labe a Cidliny, poděbradské zdymadlo nebo stádo divokých koní v Milovicích.

A je toho mnohem víc, co v knize uvidíte netradičním pohledem. Přesvědčte se a prolistujte si knihu online.

Poděbrady

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět tento region z malého letadla.

Kniha potěší každého milovníka Nymburska, ať už „místního“ nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

 

Prolistujte si knihu NYMBURSKO Z NEBE online

Prolistujte si Nymbursko z nebe online

Pin It on Pinterest

Share This