Vyšlo Strakonicko z nebe

25. 09. 2020Aktuálně vyšlo, Novinky

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií okresu Strakonice Prolétněte se nad pohádkovou krajinou, která zní písněmi dudáků, zhlédněte se v hladinách desítek rybníků a poznejte záludnosti jezů na zlatonosné řece Otavě. Tato kniha vám představí všechny krásy Strakonicka zcela jedinečným pohledem – z nebe.
Strakonicko z nebe

RÁJ RYBNÍKŮ A ŽIVOTODÁRNÉ VODY

Vstupme prostřednictvím dechberoucích fotografií do malebného regionu na jihozápadě Čech, který často bývá považován za bránu Šumavy. Jeho přirozeným centrem je starobylé město Strakonice, město, v němž se zrodila pověst o Švandovi s očarovanými dudami. Již od 13. století se strakonický hrad pyšně zhlíží ve vodách řeky Otavy, jejíž zlaté poklady objevili už dávní Keltové a jejíž záludnosti znají všichni pravověrní vodáci.

Strakonický hrad

Otava je jakousi osou této pozoruhodné krajiny zlatavých polí, luk, borových lesů, rybníků, vesnic a městeček jako malovaných. Mnohé zdejší tvrze a zámečky potvrzují bývalou slávu celého Strakonicka. Jak důležité místo má v životě jihočeského regionu voda, se snadno přesvědčíte ve Vodňanech, slavném městě rybníků. Věděli jste, že se zde nachází střední rybářská škola? Je jedinou školou v České republice i v mezinárodním měřítku, kde se vyučuje rybářství jako studijní obor.

V knize si prohlédnete jak z nebe vypadají Strakonice a Vodňany, ale i další půvabné obce, městečka, hrady, zámky, rozhledny nebo přírodní krásy tohoto regionu.

Uvidíte např. obce a města: Třebohostice, Střelské Hoštice, Štěchovice, Drachkov, Hoslovice, Zahorčice, Hoštice, Volyně, Litochovice, Bavorov, Krašlovice, Třešovice, Čejetice, Sedlice, Buzice, Chobot, Bezdědovice, Bělčice, Lnáře, Blatná, zříceninu hradu Helfenburk, poutní místo Lomec, zámek ve Škvořeticích, Lnářích nebo v Blatné.

A je toho mnohem víc, co v knize uvidíte netradičním pohledem. Přesvědčte se a prolistujte si knihu online.

Vodňany

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět tento region z malého letadla.

Kniha potěší každého milovníka Strakonicka, ať už „místního“ nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

 

Prolistujte si knihu STRAKONICKO Z NEBE online

Prolistujte Strakonicko z nebe online

Pin It on Pinterest

Share This