Křest Milevska a okolí z nebe v doprovodu Milevských maškar

22. 02. 2023Křty knih

V sobotu 18. 2. 2023 se v Milevsku uskutečnil průvod Milevských maškar, který naplnilo téměř 600 účastníků. Tradice tohoto masopustu je už od roku 1862, což je naprosto neuvěřitelné.

A nám se podařilo u toho všeho být a pokřtít jednu z našich leteckých knih. Knihu přímo z této oblasti – Milevsko a okolí z nebe.

Křest proběhl ve 13:15h na pódiu na velkém náměstí E. Beneše. Krásně ho uvedl moderátor ČT 1 pan V. Žmolík. Kmotrem se stal starosta Milevska pan Ivan Radosta, který knížku pokřtil tradiční mandlovkou, jenž pochází z partnerského města – Hustopeče.

Křest knihy Milevsko z nebe v Milevsku

Na samotný průvod se čekala fronta

Dlouhá řada lidí vedoucích od náměstí až k autobusovému nádraží netrpělivě očekávala masopustní průvod, který ve 14h vyrazil z Domu kultury, následně se pomalu přesouval na náměstí, kde byl zabitím tzv. Bakuse, masopust kolem 16h ukončen a následovala after party ve Frollu.

I přes dlouhou cestu, která nás do Milevska vedla, jsme rádi, že jsme byli součástí této akce a knize obstarali opravdu krásný křest během jedinečné dlouholeté tradiční akce – Milevských maškar.

Průvod Milevských maškar
Průvod Milevských maškar

Pin It on Pinterest

Share This