NOVINKA – Blansko a okolí z nebe

20. 11. 2023Aktuálně vyšlo

Blansko se svým okolím je krajem zaslíbeným cestovatelům, objevitelům a milovníkům krás pozemských i pod zemí ukrytých. Do hlubin země se s námi sice nepodíváte, zato budete mít možnost prohlédnout si Moravský kras pohledem neotřelým – z nebeské výše.

Blansko a okolí z nebe

Nezměrné bohatství tohoto regionu najdete na povrchu zemském v podobě slunných strání s kvetoucími teplomilnými rostlinami, klidných lesů a krasových plošin nebo hluboce zaříznutých údolí a kaňonů s chladnomilnými podhorskými druhy. Za poklady dalšími musíte hlouběji – do temnoty podzemí, kde voda po miliony let rozpouští vápence a vytváří labyrinty jeskyní a propastí.

Snad nejoblíbenější z jeskyní je systém Punkevních jeskyní – zcela jistě i díky unikátní plavbě po podzemní říčce Punkvě, kdy stanete na dně nejhlubší propasti ve střední Evropě – Macochy. Její hloubka 138,5 metru je vskutku úctyhodná a při pohledu z vyhlídkového můstku do temné hlubiny až zamrazí.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Blansko a okolí z nebe
Propast Macocha

Neméně zajímavé pak bude putování po povrchu zemském a zaujme například ty, kteří mají rádi industriální architekturu a technické památky. Blansko bylo v 19. století doslova železářským impériem s nevídaným průmyslovým komplexem sestávajícím z několika hutí a strojíren. Tyto dávné tradice, jejichž duch přes nepřízeň osudu z atmosféry města dosud nevyvanul, připomíná poslední a nejmladší z původních železářských hutí – Klamova huť. Vůně železa vás přiláká i do Adamova.

Blansko se svým okolím však toho může nabídnout mnohem více. V Rájci-Jestřebí se zahalíte do vůně kamélií, v Černé Hoře neodoláte chladivému pěnivému moku, ve Křtinách budete obdivovat nadpozemské umění Jana Blažeje Santiniho, přímo do pohádky „Tajemství Lesní země“ vstoupíte v areálu zříceniny Nového hradu, který už ve 14. století střežil strategickou cestu z Brna údolím Svitavy. Blansko a jeho okolí ukrývají vskutku množství zajímavých míst. Proto neváhejte a vzhůru za objevy!

Ukázka z knihy leteckých fotografií Blansko a okolí z nebe
Zámek Blansko

Pět klíčových důvodů, proč si koupit knihu Blansko a okolí z nebe:

1. Vychutnejte si úchvatné letecké fotografie Blanska a jejího okolí, jaké jste ještě nikdy neviděli.
2. Objevte nové perspektivy a detaily města s pomocí fotografií pořízených z různých výšek a úhlů.
3. Kniha je vytištěna na prémiovém papíru, který zaručuje vynikající barevnou reprodukci a dlouhou životnost.
4.  Dvojjazyčná verze: Popisky a texty jsou v českém i anglickém jazyce, takže je skvělým dárkem i pro zahraniční návštěvníky.
5. Přineste kousek Blanenska do svého domova a nechte se každý den inspirovat jeho krásou a jedinečností.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Blansko a okolí z nebe
Zámek Rájec nad Svitavou

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Blansko a její okolí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Prolistujte knihu online

Blansko a okolí z nebe