NOVINKA – Praha-západ z nebe, 1. díl

13. 12. 2023Aktuálně vyšlo

Právě vychází kniha leteckých fotografií z jižní části SO ORP Černošice

Prolétněte se s námi nad regionem, který od pradávna proslul těžbou zlata a jehož tvář určují řeky Vltava, Berounka a Sázava. Ze země je velmi zajímavý, avšak při pohledu z nebeské výše odhalíte mnohem více.

Praha-západ z nebe, 1. díl

CO SE SKRÝVÁ V BEZPROSTŘEDNÍ BLÍZKOSTI VELKOMĚSTA?

Prozkoumali jste všechny krásy hlavního města České republiky a přemýšlíte, co dál? Vydejte se proti proudu Berounky a Vltavy a objevte netušené poklady, které se na dohled od Prahy ukrývají.

Provázet vás budou řeky Berounka a Vltava, k níž se zanedlouho přidá zlatonosná Sázava – řeky opěvované vodáky a milované trampy. Jejich hluboká údolí oddělují od sebe mocné zalesněné hřbety Středočeské pahorkatiny, z jejichž náhle obnažených skalnatých vrcholů se nabízejí famózní výhledy do dalekého kraje. Jejich vody se místy líně převalují, místy bublají a víří kolem balvanů ve svých řečištích, která vymodelovala krajinu do fantaskních tvarů. Je až s podivem, kolik přírodních krás můžete v těsné blízkosti velkoměsta objevit.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Praha-západ z nebe, 1. díl

Ať už jsou to lákavé vyhlídky z vrcholů kopců, hluboké přirozené lesy zářící na podzim všemi barvami, prosluněné zátočiny či obyčejná lesní paseka… Mezi vší touto přírodní nádherou pak nezapomeňte navštívit i zdejší města a vesničky dýchající pradávnou historií. V případě královského města Jílové u Prahy je, jak jistě víte, spjata s těžbou zlata. Tušili jste ale, že tento vzácný kov zde rýžovali už staří Keltové a že první zlaté doly tady vznikly už za časů prvních Přemyslovců? Díky své zlaté minulosti Jílové doslova oplývá historickými památkami.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Praha-západ z nebe, 1. díl

Spočiňte na chvíli na plážích vodních nádrží Slapy a Vrané, které jsou součástí unikátní Vltavské kaskády a prohlédněte si i základy Ostrovského kláštera při soutoku Sázavy s Vltavou, který roku 999 založil přemyslovský kníže Boleslav II., a vydejte se na prastaré poutní místo Skalka, kde pocítíte všeobjímající sílu pokory a duchovní posily. Brdský hřeben zdobí kostelík sv. Máří Magdalény na Skalce od konce 17. století zásluhou pána z Engelsfl ussu, díky němuž i zámek v Mníšku pod Brdy získal svůj kouzelný barokní vzhled. Potěšte se pohledem na tyto klenoty a pak se vydejte k dalšímu.

Že nevíte, který si vybrat?  Co třeba zámek v Průhonicích, jehož historie se začala psát v dávném středověku v podobě kamenné tvrze a který je obklopen  světoznámým zámeckým parkem? Možností máte nepřeberné množství. Stačí si jen vybrat a vyrazit na výpravu plnou překvapení…

Ukázka z knihy leteckých fotografií Praha-západ z nebe, 1. díl

Pět klíčových důvodů, proč si koupit knihu Praha-západ z nebe, 1. díl:

1. Vychutnejte si úchvatné letecké fotografie okolí Prahy, jaké jste ještě nikdy neviděli.
2. Objevte nové perspektivy a detaily města s pomocí fotografií pořízených z různých výšek a úhlů.
3. Kniha je vytištěna na prémiovém papíru, který zaručuje vynikající barevnou reprodukci a dlouhou životnost.
4.  Dvojjazyčná verze: Popisky a texty jsou v českém i anglickém jazyce, takže je skvělým dárkem i pro zahraniční návštěvníky.
5. Přineste kousek okolí Prahy do svého domova a nechte se každý den inspirovat jeho krásou a jedinečností.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Praha-západ z nebe, 1. díl

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, jižní okolí Prahy překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.