Objevte krásu Plzně z ptačí perspektivy v nové knize leteckých fotografií

27. 11. 2023Aktuálně vyšlo

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií z SO ORP PLZEŇ

Prolétněte se s námi nad regionem, v němž se už za časů přemyslovských knížat začaly psát dějiny celých západních Čech. Ze země je velmi zajímavý, avšak při pohledu z nebeské výše odhalíte mnohem více.

Plzeň a okolí z nebe

Když se řekne Plzeň, snad každému se vybaví orosený půllitr a hustá pěna nejslavnějšího ležáku na světě. Plzeň však zdaleka není jen o pivu. Právě naopak, turistických lákadel tady kromě Plzeňského Prazdroje najdete nepřeberné množství.

Zejména srdce milovníka architektury zaplesá doslova na každém kroku a při každém pohledu kolem sebe. Není se také čemu divit, vždyť gotická katedrála sv. Bartoloměje, která se pyšní nejvyšší kostelní věží v České republice, je klenotem mezi sakrálními stavbami. Jestli do Plzně zavítáte s dětmi, nezapomeňte na zoologickou zahradu a DinoPark a zamiřte i do průmyslového areálu plzeňské Škodovky, kde se v historických továrních halách nachází Techmania Science Center.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Plzeň a okolí z nebe

Je toho ale mnohem více, co Plzeň může nabídnout – ať už to jsou procházky či projížďky na kole podél čtyř řek, které přímo v Plzni stvoří řeku Beroun-ku, prozkoumávání historického centra města, odpočinek na pláži u Velkého Boleveckého rybníka, překvapivé výhledy z rozhledny Chlum, nebo bohaté kulturní dění zabírající pestrou paletu různých žánrů.

Objevte například půvabné zámky v městských částech Křimice a Malesice, v Doubravce se potěšte pohledem na starodávný kostelík sv. Jiří, nebo pokračujte třeba do lesů u Šťáhlav, kde se ukrývá klasicistní skvost v podobě zámku Kozel, nebo na nepřehlédnutelnou dominantu regionu – zříceninu hradu Radyně.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Plzeň a okolí z nebe

Pět klíčových důvodů, proč si koupit knihu Plzeň a okolí z nebe:

1. Vychutnejte si úchvatné letecké fotografie Plzně a její okolí, jaké jste ještě nikdy neviděli.
2. Objevte nové perspektivy a detaily města s pomocí fotografií pořízených z různých výšek a úhlů.
3. Kniha je vytištěna na prémiovém papíru, který zaručuje vynikající barevnou reprodukci a dlouhou životnost.
4. Ideální dárek pro milovníky historie, architektury a přírodní krásy.
5. Přineste kousek Plzeňska do svého domova a nechte se každý den inspirovat její krásou a jedinečností.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Plzeň a okolí z nebe

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Plzeň a její okolí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.