Poznejte jeden z nejzajímavějších regionů v nové knize. Právě vychází Znojmo a okolí z nebe

18. 12. 2023Aktuálně vyšlo

Odhalte krásy regionu proslulého excelentními víny a spjatého s dějinami Velké Moravy i přemyslovského knížectví. Ze země je velmi zajímavý, avšak při pohledu z nebeské výše odhalíte mnohem více.

Znojmo a okolí z nebe

POZNEJTE KRÁSY JIŽNÍ MORAVY!

Prolétněte se s námi nad Znojmem samotným, ale i nad jeho okolím. Pohledem ptáků přehlédnete okouzlující historické centrum Znojma, jemuž ze dvou sousedních mohutných skalnatých ostrohů vévodí znojemský hrad a někdejší Hypolitovo hradiště, které patřilo k nejdůležitějším centrům Velké Moravy. Jako v otevřené knize budete číst v úrodné krajině lemované z jedné strany malebnými vršky Jevišovické pahorkatiny a ze strany druhé dramaticky utvářeným údolím řeky Dyje.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Znojmo a okolí z nebe

Nesmírně bohaté dějiny tohoto regionu se vám představí nejen v podobě starodávných kostelíků, jejichž věže s cimbuřím jako by byly věžemi hradními, ale i linií prvorepublikového opevnění, jehož objekty jsou svědectvím odvahy našich předků a jejich odhodlání bránit svou vlast i za cenu vlastních životů…

Volili bychom stejně, vždyť kolik vzácných pokladů najdeme jen tady v okolí Znojma! Není to jen barokní skvost v podobě zámku ve Vranově nad Dyjíimpozantní hrad Bítov nebo třeba skromnější zámek v Boskovštejně, který byl původně vodní tvrzí. Jsou to také poklady jiné, které se rodí z lidské lopoty, z lásky k půdě a ze slunečních paprsků. Poklady, které obdivuje celý svět – vynikající vína, v nichž se snoubí to nejlepší ze Znojemska. Nalijte si skleničku tohoto nápoje bohů, pohodlně se usaďte a dopřejte si pomyslný let nad regionem, který patří k nejhezčím a nejzajímavějším koutům naší vlasti…

Ukázka z knihy leteckých fotografií Znojmo a okolí z nebe

Pět klíčových důvodů, proč si koupit knihu Znojmo a okolí z nebe:

1. Vychutnejte si úchvatné letecké fotografie Plzně a její okolí, jaké jste ještě nikdy neviděli.
2. Objevte nové perspektivy a detaily města s pomocí fotografií pořízených z různých výšek a úhlů.
3. Kniha je vytištěna na prémiovém papíru, který zaručuje vynikající barevnou reprodukci a dlouhou životnost.
4. Ideální dárek pro milovníky historie, architektury a přírodní krásy.
5. Přineste kousek Znojemska do svého domova a nechte se každý den inspirovat její krásou a jedinečností.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Znojmo a okolí z nebe

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Znojemsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Znojmo a okolí z nebe