Proleťte se nad místy, kde od nepaměti vládne Radegast

15. 09. 2023Aktuálně vyšlo

Poznejte netradičním pohledem ptáků a pilotů Valašsko. V nové knize leteckých fotografií z SO ORP Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm – VALAŠSKOMEZIŘÍČSKO A ROŽNOVSKO Z NEBE.

Prolétněte se s námi nad krajinou, která je nazývána srdcem Valašska. Odkryje vám svá tajná zákoutí, nabídne nečekané pohledy a prozradí i mnohá tajemství. Valašsko je plné krás, tak vzhůru za objevy!

Valašskomeziříčsko a Rožnovsko z nebe

TADY SE VÁM BUDE LÍBIT…

Mohutné kopce vypínající se k nebesům, hluboké lesy plné hub a borůvek, ovečky pasoucí se na stráních mezi roztroušenými chalupami, zvonění jejich zvonců a vůně rozkvetlých luk – to všechno a mnohem více je Valašsko. Přenádherný kus země moravské s bohatou historií a neuvěřitelným množstvím možností, jak zde prožít ty nejkrásnější chvíle života.

Najdete tady úplně všechno – ať už patříte k vyznavačům turistiky, cyklistiky nebo zimních sportů, či dáváte přednost poznávání památek, gastronomie nebo sladkému lenošení. Inspirovat se můžete i touto knihou, která vám představí Valašskomeziříčsko a Rožnovsko poněkud netradičním pohledem z nebeské výše a dozvíte se i spoustu zajímavostí, o kterých jste třeba dosud neměli ani tušení.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Valašskomeziříčsko a Rožnovsko z nebe
Rožnov pod Radhoštěm

Zjistíte například, že zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí byl dříve trestnicí a co je pravdy na tom, že zde byla uvězněná údajná travička Maryša. Překvapí vás, jak plynule přecházejí valašské kopce do mírně zvlněné krajiny v okolí Kelče, aby se pak krajina opět nečekaně zvedla a nabídla vám úžasné výhledy z Kunovické hůrky. Potěšíte se pohledem na lesklé hladiny rybníků a proudící řeku Bečvu, nahlédnete do nitra vesniček ozdobených starobylými kostelíky a někdejšími šlechtickými sídly, abyste pak spolu s námi vystoupali až do míst strážených mocným ochráncem Valašska – pohanským bohem Radegastem.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Valašskomeziříčsko a Rožnovsko z nebe
Pustevny

Laskavou atmosféru tohoto regionu pocítíte nejen během nejrůznějších folklorních akcí probíhajících v kouzelném skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, ale i při výpravě na slavné Pustevny s pohádkovými Jurkovičovými stavbami nebo na Soláň, kde se dřevěná zvonice stala známou galerií výtvarného umění.

A až se na toulky Valašskem vydáte, nezapomeňte si dát něco dobrého na zub. Protože ten, kdo neochutnal pravou valašskou kyselici nebo s láskou upečený frgál s hruškovými povidly, jako by na Valašsku ani nebyl. Dopřejte si poznání tohoto nádherného regionu. Možná zjistíte, že nikde na světě není tak dobře jako tady…

Ukázka z knihy leteckých fotografií Valašskomeziříčsko a Rožnovsko z nebe
Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Valašskomeziříčsko a Rožnovsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou  jazycích – v českém a anglickém.

Prolistujte knihu online

Valašskomeziříčsko a Rožnovsko z nebe