Skvostné výhledy z nové perspektivy: nové panoramatické fotomapy na rozhledně Brdo rozšiřují obzory

31. 08. 2023Novinky, Tip na výlet

Až vystoupáte 99 schodů na nejvyšší kamennou rozhlednu na Moravě stojící na hoře Brdo v pohoří Chřiby, otevře se vám krásný výhled na Jeseníky, Beskydy, Malé a Bílé Karpaty, Malou Fatru nebo při dobré viditelnosti dokonce na Alpy.

Nově vám s orientací pomohou panoramatické fotomapy z naší dílny.

Rozhledna Brdo
Rozhledna Brdo

Panoramatická fotomapa  na rozhledně Brdo
Panoramatická fotomapa na rozhledně Brdo

Rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu Chřibů a je vysoká 23,90m. Nahradila původní, 20m vysokou dřevěnou rozhlednu, která v sedmdesátých letech dosloužila. Autorem projektu je architekt Svatopluk Sládeček a dodavatelem firma Staveko z Uherského Hradiště. Na stavbu byl použit nejkvalitnější pískovec z kamenolomu Žlutava a dubové dřevo z místních lesů. Kámen i dřevo dodala akciová společnost Lesy ČR, lesní závod Buchlovice. Náklady na stavbu dosáhly cca 5,5 milionů korun českých.

Stavba byla zahájena 28.10.2001 položením základního kamene skauty z obce Modrá a slavnostně otevřena o tři roky později, dne 28.10.2004, za účasti olomouckého arcibiskupa a moravského metropolity Mons. Jana Graubnera, který rozhlednu vysvětil.

Panoramatické fotomapy na rozhledně Brdo

Výletní inspirace

Tip na výlety po Kroměřížsku najdete i na malované cyklomapě Kroměřížsko dětem, která je umístěná nad schodištěm rozhledny. Přejeme vám inspirativní pobyt nejen na rozhledně!

Ručně malovaná cyklomapa Kroměřížsko dětem na rozhledně Brdo
Ručně malovaná cyklomapa Kroměřížsko dětem