Skvostné výhledy z nové perspektivy: nové panoramatické fotomapy na rozhledně Brdo rozšiřují obzory

31. 08. 2023Novinky, Tip na výlet

Až vystoupáte 99 schodů na nejvyšší kamennou rozhlednu na Moravě stojící na hoře Brdo v pohoří Chřiby, otevře se vám krásný výhled na Jeseníky, Beskydy, Malé a Bílé Karpaty, Malou Fatru nebo při dobré viditelnosti dokonce na Alpy.

Nově vám s orientací pomohou panoramatické fotomapy z naší dílny.

Rozhledna Brdo
Rozhledna Brdo

Panoramatická fotomapa  na rozhledně Brdo
Panoramatická fotomapa na rozhledně Brdo

Rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu Chřibů a je vysoká 23,90m. Nahradila původní, 20m vysokou dřevěnou rozhlednu, která v sedmdesátých letech dosloužila. Autorem projektu je architekt Svatopluk Sládeček a dodavatelem firma Staveko z Uherského Hradiště. Na stavbu byl použit nejkvalitnější pískovec z kamenolomu Žlutava a dubové dřevo z místních lesů. Kámen i dřevo dodala akciová společnost Lesy ČR, lesní závod Buchlovice. Náklady na stavbu dosáhly cca 5,5 milionů korun českých.

Stavba byla zahájena 28.10.2001 položením základního kamene skauty z obce Modrá a slavnostně otevřena o tři roky později, dne 28.10.2004, za účasti olomouckého arcibiskupa a moravského metropolity Mons. Jana Graubnera, který rozhlednu vysvětil.

Panoramatické fotomapy na rozhledně Brdo

Výletní inspirace

Tip na výlety po Kroměřížsku najdete i na malované cyklomapě Kroměřížsko dětem, která je umístěná nad schodištěm rozhledny. Přejeme vám inspirativní pobyt nejen na rozhledně!

Ručně malovaná cyklomapa Kroměřížsko dětem na rozhledně Brdo
Ručně malovaná cyklomapa Kroměřížsko dětem

Pin It on Pinterest

Share This